Hajmosás: hibák, amelyeket mindannyian elkövetünk

Fénytelen, kezelhetetlen haj? Viszkető fejbőr? Lehetséges, hogy ezeket a tüneteket a hajmosási módszerünk okozza.

Ez a mindennapi tevékenység nem is olyan egyszerű, mint hisszük. Rámutatunk, hol rontjuk el.

Nem vizezzük be eléggé a hajunkat

A hajápoló termékek akkor fejtik ki a legjobban a hatásukat, ha kellően vizes hajon alkalmazzuk őket. A legtöbben azonban csak benedvesítik a hajukat. Legalább három-négy percig álljunk a zuhany alatt, még a samponozás előtt, hogy tökéletesen bevizezhessük a hajunkat.

Nem mindegy, mennyi balzsamot használunk hajmosáskor
Nem mindegy, mennyi balzsamot használunk hajmosáskor

Összetörjük a hajszálakat

Sokan dörzsölgetik a tenyerük között a hajukat (ez különösen a hosszabb hajúakra jellemző), pedig ezzel csak "összetörjük", károsítjuk a hajszálakat. Sokkal fontosabb, hogy a fejbőrünket megtisztítsuk, ezt óvatos, de erőteljes masszírozó mozdulatokkal tehetjük meg.

Feleslegesen ismételünk

A legtöbb ember számára felesleges kétszer samponozni. Ha nagyon szennyezett a hajunk, sok hajformázó terméket használtunk vagy erősen zsírosodik a hajunk, akkor indokolt lehet. A kétszeres samponozás "mítosza" még abból az időből származik, amikor ritkábban mostunk hajat és a hajápoló termékek sem voltak olyan hatékonyak.

Nem öblítjük ki a sampont eléggé

Sokszor az, amit korpának hiszünk, egyszerű samponmaradvány, mely megtapad és megszárad a fejbőrön. Ezt elkerülhetjük azzal, ha alaposan leöblítjük a hajunkat, és óvatos dörzsöléssel igyekszünk eltávolítani a sampont.

Nem ott használjuk a balzsamot, ahol kellene

A sampont elsősorban a fejbőr megtisztítására használjuk, míg a balzsamot arra, hogy a hajszálakat ápoljuk és hidratáljuk. Ha a balzsamot a hajbőrbe dörzsöljük, azzal csak zsírosabbá tesszük a fejbőrt.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra