Muskátlival a megfázás ellen? (x)

A dél-afrikai muskátli gyökeréből készült kivonat már évtizedek óta bizonyítja hatékonyságát a közönséges megfázás tüneteinek enyhítésében.

Hazánkban a Kaloba® belsőleges oldatos cseppek hagyományos növényi gyógyszer hatóanyaga az EPs7630® muskátli-gyökér kivonat, amelyet a régóta fennálló tapasztalatok alapján alkalmazhatunk a meghűléses panaszok, mint például a torokfájás enyhítésére.

A dél-afrikai muskátli gyökér alkalmazása a népgyógyászatban az 1800-as évek végig nyúlik vissza. A növény felfedezése Charles Henry Stevens angol mérnök nevéhez köthető, aki orvosai tanácsára 1897-ben utazott Dél-Afrikába, hogy gyógyírt találjon erős köhögésére, és tuberkulózisának kezelésére. Az angol mérnök utazása során zulu gyógyítókkal találkozott, akik egy helyi növény főzetével segítette a gyógyulást, így került a növény Európába.

A népi gyógyászatban évtizedekig tapasztalt pozitív hatások farmakológiai igazolása miatt számos kutatást végeztek a növény gyökeréből előállított kivonattal, amelyek szintén igazolták a növény jótékony hatásait a közönséges megfázás kapcsán kialakult panaszok esetén.

A megfázást 90-95 százalékban vírusok, 5-10 százalékban pedig baktériumok okozzák, amelyet 80 százalékban antibiotikummal kezelnek, helytelenül. Az antibiotikumok hatástalanok a vírusokkal szemben, túlzott használatuk pedig számos további kellemetlenségekkel járhatnak: nő a baktériumok ellenálló képessége, az orr-garat flóra megváltozásával gyakoribbá válhatnak a mandulagyulladások, a bélflóra felborulása miatt hasmenést okozhatnak.

A vírusok okozta felső légúti fertőzéseknél gyakori panasz a torokfájdalom, az orrfolyás vagy orrdugulás és köhögés. A tél vége felé legyengült immunrendszer ráadásul fogékonyabbá válik a megfázásos megbetegedésekkel szemben. Ám ha már megfertőződtünk, érdemes rögtön az első tünetek megjelenésekor elkezdeni a kezelést, így jó eséllyel kerülhetjük el a hosszabb betegeskedést, a betegszabadságot, illetve megelőzhetjük a súlyosabb szövődmények esetleges kialakulását.

Így támogatja a gyógyulást felső légúti vírusfertőzésekben

A Kaloba® fokozza a légúti hámsejtek csillószőreinek a mozgását, így segíti a váladék kiürülését a légutakból, valamint gátolja a baktériumok sejtekhez tapadását, ezáltal csökkenti a másodlagos bakteriális eredetű fertőzések esetleges kialakulását.

A cseppek recept nélkül kaphatók a gyógyszertárakban, és már 6 éves kortól adható. Egyszerű az adagolása is, 6-12 éves korú gyermekeknek napi 3x20 cseppel, míg 12 év felett és felnőttek részére napi 3x30 cseppel ajánlott felvenni a harcot a vírusok ellen.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra