10 méregtelenítő tipp kezdőknek és haladóknak

A szervezetet több fronton mentesíthetjük a mérgektől, ráadásul arra is ügyelhetünk, hogy a táplálkozáson túl más formában se mérgezzük magunkat a mindennapokban. 10 tipp mindenkinek.

1. A tiltott dolgok: ezeket felejtsük el!

A méregtelenítés első lépése, hogy szervezetünk legnagyobb ellenségeit száműzzük. Ilyenek a gyorséttermi és konzervételek, a mindennapos alkoholfogyasztás , az extrém mennyiségű alkalmi nagy ivászat, a függőségek és a cukrozott üdítők.

2. Ami mindig jöhet

A legjobb méregtelenítő ételek és italokból minden étkezésre jusson egy! Alaptétel, hogy napi 1,5-2 liter ásványvizet vagy tisztított vizet (esetleg cukormentes limonádét, gyógyteát) érdemes elfogyasztanunk, emellett pedig jótékonyan befolyásolják szervezetünk méregtelenítő folyamatait például az aromás, erős zöldségek, illetve a tengeri zöldségek és algák, de fogyaszthatunk párolással készült fehér húsokat, halakat, káposzta- és citrusféléket is.

Alaptétel, hogy napi 1,5-2 liter ásványvizet vagy tisztított vizet érdemes elfogyasztani.

3. Mozgás!

Ha méregtelenítés, akkor jöjjön a mozgás is! A heti minimum 3×30 perc (bármilyen, a normál sétát meghaladó erőkifejtést igénylő) mozgás, és a heti 3×30 percnyi jó minőségű szabad levegőn tartózkodás elengedhetetlen!

4. Viszlát, vegyszerek!

Minden háztartásban rengeteg olyan vegyi anyagra bukkanhatunk, amely egészségre ártalmas hatású lehet. A legfontosabb alapelv az, hogy a festékek és tisztítószerek közül is mindig a vízbázisúakat válasszuk az oldószeresek helyett, de még jobb, ha természetes, mérgező anyagot egyáltalán nem tartalmazó megoldással helyettesítjük őket. Ecettel és citrommal kitűnően helyettesíthető a sósav és a klór, a szódabikarbóna pedig kitűnő szaniterápoló anyag.

5. A pontos menetrend elengedhetetlen <div class="cikkdoboz">Sok betegség, állapot jár a bőr kiszáradásával, vízvesztésével. Mit kell tudni az úgynevezett aquaporinokról? <a href="https://www.hazipatika.com/mediatar/media/a_vizhianyos_kiszaradasra_hajlamos_bor_es_arcbor/4908" target="_blank">Mi a teendőnk, ha vízhiányossá válik bőrünk?</a>...</div>

Ha belevágtunk a méregtelenítésbe, minden hétvégén előre készítsük el a következő heti étrendet és programtervet! Gondoljuk át, mely napokon, mely időpontokban fogunk mozogni és a szabadba menni! Ettől a tervtől lehetőség szerint ne térjünk el! Hasonló tervezést igényel a pontos bevásárlólista is: például péntekenként, mielőtt hazaindulnánk a munkából, állítsuk össze a következő heti menüt kb. 80%-ban!

6. A mérleg a barátunk

Naponta kontrolláljuk testsúlyunkat: mindennap méredzkedjünk, az értékeket pedig írjuk fel naponta, így láthatjuk, hogyan csökken, és azt is, ha valamit rosszul csinálunk, és netán gyarapodnak a kilók.

7. Kihágás? Van megoldás!

Ez ember esendő, megesik, hogy mégis legurít egy pohár sört vagy bort. Hasznos lehet ilyenkor, ha minden elfogyasztott pohár ital után iszunk egy pohár vizet is! Egy órán belül ne fogyasszunk el egy pohár bornál többet! A hosszúra nyúlt este végeztével otthon igyunk még egy nagy pohár vizet!

8. Segítsük a fő méregtelenítő szerv munkáját!

A májat katángkóró- vagy benedekfűfőzettel is regenerálhatjuk. Kerüljön articsóka a salátánkba, amit lenmagolajjal locsoljunk meg - így komplett májvédő fogást készítettünk!

9. Szauna, télen-nyáron

Ha egészséges a szervezet, a szaunázás erősíti az immunrendszert , felpezsdíti a vérkeringést. Aki nem bírja a forróságot, próbálja ki az infraszaunát!

10. Ne sajnáljuk az időt az alvásra!

Az alvás fontos szerepet kap, ha a mérgektől szabadulnánk: éppen ezért figyeljünk arra, hogy napi 8-9 órát aludjunk, a többit pedig töltsük aktívan!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +17 °C
Minimum: +8 °C

A Dunántúlon eleinte napos idő várható, majd a frontális felhő- és csapadékrendszer délelőttre az északkeleti tájakat is elhagyja, így ott is csökken a felhőzet. Ugyanakkor a déli óráktól délnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőtakaró, ezzel együtt nő a csapadékhajlam. Napközben kevesebb, estétől már több helyen valószínű - nagyobb eséllyel az ország északi felén - zápor, sőt egy-egy zivatar sem kizárt. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Késő délután melegfronti hatás érezhető, ami a frontérzékenyek számára kellemetlen tünetekkel járhat.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra